Niger!!!

License plates of Niger RN as 122th alltime Premiere and 84th 2023


At the Musee Oceanographique as at the bus gare.. Even underground with cars. Positive waves. These people are closer to me than those from Place. I used to go here at this time for GBM.

I have such a wonderful seat in the first row in MC. I can even set up my coffee on a makeshift table made of fences. With a beautiful view. But Lp free zone.
Competitors move to the MC for the start. I saw Niger completely unexpectedly yesterday. I just blurted out. What is it? Until I looked at the magnification and found the RN oval. So this morning in Menton he appeared once more. Properly.


I ran away at 5 p.m. Everything costs, according to Lp you are in F (I). I’ll be back at about 7pm. That will probably be better. Stand on the Square for a while. There will probably be a strike tomorrow.

Prince Rainier III. He liked the circus, so he founded the festival. He also made his last public appearance there. All the visitors stood up and applauded endlessly.

This entry was posted in Spotters. Bookmark the permalink.

4 Responses to Niger!!!

 1. Berry says:

  Zrovna nedávno jsem se díval po delší době na stránky spottera z Francie,který měl v seznamu států právě Niger.Tak jsem říkal, jestli to odchytil někde v Africe nebo tady v Evropě,protože podle mě tyto africký státy jako je třeba i Čad, Centrální afr.republika atd.. mi přijdou z celý Afriky asi nejmíň pravděpodobný. Víc bych určitě tipoval západní nebo jižní Afriku. No a teď další. Hned jsem si říkal, že to je ten stejný úlovek, ale ne. Podíval jsem se znova na jeho stránky a je to jiná značka z Nigeru.

  • materazzi says:

   Úplně mi čteš myšlenky. Taky jsem to považoval za nemožné. Taky jsem si zadal plates spotting Niger a našel jsem, co ty. To je od našeho kolegy raphael. Třeba nám napíše. Řekl bych , že je to z přístavu. Ale tolik aut, to bych netušil. Jestli se nám raphael neozve, napiš to sem anglicky. On nám tady už hodně věcí vysvětlil. Patří mu dík.
   Niger dnes projel Monakem. Rallye už je pryč. Zřejmně k ní nepatřil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *