Time to look elsewhere: Antibes

LP nejsou momentálně v Praze, ve Švýcarsku, v Antibes, Nice. Jak jsem před časem napsal do komentáře. Duben bývá vůbec nejhorší měsíc.                                                                            Monako minulý týden- to byl malý zázrak. Tak zase zítra.                                                                      Menton, prochain arrêt Antibes. V přístavu plno GB a 2 IRL. Město spí. Nr.1 CZ.                                                        Krásná Francie. Letiště Nice. Je čas prchnout. Blíží se (navzdory předpovědi) bouře.              Tak koho jsem zlákal do MC, tak tady přistane. A s heli Monacair nad mořem s vyhlídkou na Beaulieu, Eze sur Mer, Cap d´Ail do MC. Luxus VW bus v pak v ceně do konečného místa.                                                                                                                                                        V Mentonu nakonec pravá bouře, i radio přestalo hrát, jen vodopády byly slyšet.

 

This entry was posted in Spotters. Bookmark the permalink.

4 Responses to Time to look elsewhere: Antibes

 1. Jovata says:

  Prosklená stěna letiště v Nice je moc zajímavá, vypadá to efektně. Vzpomněl jsem si na přebíhání z jedné vyhlídkové terasy na druhou před hodně lety na Ruzyni. Tehdy bylo reálné sledovat veškeré dění – přílety, odlety i nástup. Jaký rozdíl od dnešních dnů.

  • materazzi says:

   Díky. Dříve než jsem se vrátil k této bohulibé činnosti a každého zrazoval, ať nepáchne do centra, jsem prakticky každý den jezdil kolem letiště, ale vnitřkem. A tam udělali pro planespotters násep, odkud vidíš přílety jako na dlani. Lidi štěstím, že jsou na zemi, mávají z okýnek. Planespotteři jsou taková šlechta mezi spottery. Mají svoje stránky, znají každý plane, vědí, že dnes poletí náhradní, sledují jety komu patří a  kam letí. Mají taky své vrcholné úlovky. Když Turci urazili u Airbusu křídlo, přiletěla s novým Beluga atd.
   Jo tak zajdi. Asi nejlepší když vystoupíš u Šestky a jdi dlů pořád podél plotu až to uvidíš. Nebo když se změní přílety a odlety nalétavájí od Bílé Hory. Tak 50m nad hlavou. Jednou večer se zastavil šéf CIA. Tak to byl stroj. Všechno uklidili, půl hodiny nic neletělo až se objevilo tohle.Tak si tam stoupni na mohylu a  horký dech jumb tě co chvíli ovane.

   • Jovata says:

    Mám i hezké vzpomínky na strahovskou kolej. Když přistávaly z této strany, tak jsme je měli krásně na očích, podvozek už vysunutý.
    Měl jsem dlouhá léta krajana na letišti, jezdil s “Follow me”. Jeho vyprávění o provozu, VIP či státních letech by vydalo na knihu. O stránkách planes spotterů vím. Raději se ale koukám na flightradar, je zajímavé sledovat trasu, kam a co mi letí nad hlavou.

   • materazzi says:

    Tak to je dobře, že tě tohle všechno zajímá.
    Vzpomínáš jak před x lety vybuchla sopka na IS a byl zastaven veškerý provoz. Tak v neděli nás vzali na letiště i tam kam se normálně nemůže.
    Ale všude, jak odstraňujou gumu v místě přistání, ke jetům a o každém řekli komu patří, jezdili jsme v tom nízkém busu, až na konec dráhy…atd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *