Back in Modus 1 week- 4 pictures

  CDN, USA, TR Trade Premiere                                                                                                    


Woche mit 43 Countries. Das sind minus 8 gegenueber MC. Aber 8 davon , die 3 Std. in GE      (MD,RKS,P,MC,GBJ,GBM,Q,KWT). So PRG Bilanz netto 35 Staaten.                           Nirgendwo zu sehen EST,MNE,IRL .


Kulturní šok je dobré pozvolna strávit třeba s planespotters. S ROK jumbo,CHN cargo jumbo nebo Q dreamliner.                                                                                                                                                                                                                        Držel jsem se toho muže s vousy. To byl insider. Mimo jiné na mobilu poslouchal komunikaci věže s kokpitem. Takže věděl, že nákladní čínské jumbo má další zastávku-Lucembursko. A skutečně hned po vzletu nabralo kurs, kam bych asi rukou ukázal ,že L leží.

This entry was posted in Spotters. Bookmark the permalink.

5 Responses to Back in Modus 1 week- 4 pictures

 1. Jovata says:

  Nezoufej, turistická sezona se v Praze v nejbližších dnech určitě zdárně rozběhne.
  Planespott zajímavý, měl jsi štěstí na vzdálené letecké společnosti.

  • materazzi says:

   Za ten měsíc v MC si docela zvykneš. Chtě nechtě. Staneš se součástí toho sofistikovaného hodinového strojku.
   Takže i ty absťáky bývají pak delší.
   O značky nejde. Vloni vše začalo de facto až v říjnu.
   No největší zájem byl o A-380 Emirates. Akorát jsem přijel a prohučel mi nad hlavou. 90% fanoušků pak odešlo. Ani jsem netušil, že tolik zajímavého se ještě objeví.

  • materazzi says:

   Včera jsem se byl mrknout na P10. Koukl jsem taky na trasu. Kamion za kamionem, brzy ztratíš koncentraci. Až najednou zezadu na návěsu velikým písmem něco málo azbuky a něco málo čísel. Značku plechovou jsem vůbec nezahlídl. Dohledávám to teď a jediný mi vychází- Mongolsko. Takže s velikou pravděpodobností se nám pohybujou po Evropě nejen KGZ ale i MNG trailery.
   Tahač jsem buď vůbec zrovna neviděl nebo nebyl ničím zajímavý.

   • Jovata says:

    Myslím, že MNG bude u nás přibývat: opět se ve větší míře objevují jejich pracovníci, výměna zboží taky asi roste.
    Ten pocit tichého překvapení i zoufalství z vidění něčeho neznámého/zajímavého/neobvyklého a hlavně nerozluštěného znám. Loni jsem z autobusu na D1 zahlédl bok TIR, přísahal bych, že měl na boku nějakou adresu s doménou .KG, ale co to opravdu bylo už nikdy nezjistím. Ovšem reklamní nápisy na TIR ne vždy vypovídají o lokaci soupravy. Pár jsem jich v arabštině taky už viděl, šlo o West Europe …
    V plném proudu je tenisový turnaj v MC. Letos, bohužel, bez české účasti. Berdych asi opět léčí nějaké zranění, dlouho o něm nebylo slyšet.

   • materazzi says:

    V mém případě to nebyl nápis, ale RZ ,jak ji měli v SU.Kromě plechové, ještě namalovaný velký přepis vzadu. A dodnes ji má např. UZ. I některé busy ji mají. Viz. AM. Když jdu na Terminál už zdálky se snažím rozpoznat jestli to náhodou není místo obvyklého reklamního nápisu právě ten přepis RZ. Pokud ano- už se můžeš jen těšit na skvělý úlovek.
    Takže já jsem viděl RZ. Krátkou s azbukou. Možná 2 písmena a max. 4 čísla. Jediné, co by nebylo úplně vzácné- stará UA.
    Jo v MC už to běží naplno. První překvapení jsou tady. Je tam komplet světová špička, jen Federera jsem neviděl nebo přehlédl. Prize money- 7 mil Euro. Takže z Evropy se tomu rovnají jen velmoci F-Paříž a GB-Londýn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *