Motorcycles and more: Part IV 2016

                         

(A few days before Christmas. This Dutch boy is on his way to Singapore. There are 4°C in Prague and the bike does not start. He has one more warmer jacket and backpack. I ask, to Turkey and then ship, right? No, to (can not remember the name of Ukraine) and then through Russia.
In Siberia there are drifts and minus deep below 20.
)


ad Jovata Comentary                                                                                                                           and 2 special from E   

This entry was posted in Spotters. Bookmark the permalink.

8 Responses to Motorcycles and more: Part IV 2016

 1. Jovata says:

  Netušil jsem, že byla vydána kniha k premiérové české účasti na Rallye Šíráz v IR. Před časem o tom byla reportáž na ČT Sport. Landa bohužel nedojel, ale další CZ posádka skončila druhá za fenomenálním Al Attíjou. Přeprava techniky nebyla určitě jednoduchá, na hranicích BG/TR strávili dlouhé hodiny.

  • materazzi says:

   Ty víš všechno! Já to nemám z knihy ale z časáku Reportér.
   Jinak přesně na tu hranici BG/TR bych se jel podívat. Anebo do Transnistrie. Ale jsem neuvěřitelně pohodlnej. Ta cesta přes RO mě odrazuje. Na hranicích A/D jak víš u S i PA jsem byl,tak nevím jestli zbytek roku už nepřetluču tady.
   Pošli mě někam!

 2. Jovata says:

  Tak to asi žádná kniha nevyšla, jen reportáž z časopisu.
  Kam bych tě poslal? TAM ne, ale co třeba rozbít prasátko a vydat se do Kostariky? Měla by tudy vést nějaká “transamerická” lepší silnice.
  Zajímalo by mě, jestli přes MD pouští Podněsterské SPZ nebo musí přes RUS. To samé s Doněckem a Luhanskem. Do RUS prý už můžou, kdo ale dává povolení k vjezdu do EU netuším. Asi nějaká komis.

  • materazzi says:

   Přesně to mě zajímá. Těsně než jsem začal svá pozorování zaznamenávat zde, viděl jsem během mála měsíců v Praze 3 PMR. A potom už ani jedno, a nebýt Ženevy měl bych kolonku prázdnou. Ale jakto,že už pak 5 let nic?! Změnilo se něco ve vydávání povolení? PMR stoupá pořadím rok od roku jako Evropa Nr.1. Ale podívej. Sherif Tiraspol vyřadí naše nejlepší kluby jako malinu. Ten Sherif je v PMR úplně všechno. To Agrofert je úplná marginálie. Vidíš,ani nevíme jestli hraje ligu MD nebo PMR. Tam v PMR by musel asi ostatním místním klubům dávat 20:0.
   Prima, jsme na stejné vlně. Taky mi došlo jak jsem to napsal,že to je jak když kamarádství končí. Ale naše určitě zatím ne!
   P.S.: Tak jsem nakoukl. ST hraje moldavskou a po 17ti kolech je bez porážky samozřejmě s velkým náskokem první. Takže to nebude tak horké! Jinak by je nepouštěli hrát do MD. Ono je to jako ve všech těch LV,LT ,GE apod. Chytří a schopní Rusové ovládli úplně všechno a místní lid pak zneužívají tihle různí (u nás se sdružují v top 09) k vyvolávání nenávistí a bohužel i válek.
   V tu neděli večer jak přijel ten ruskej týpek se šťabajznou s Mc Larenem,to byli taky tak milí lidi,že fakt vůbec snad s výjimkou Japonců tak příjemné lidi neznám. Myslím,kdybych si o cokoli řekl,tak by mi to dal. Napadlo mě to,když pak můj mladý kolega carspotter říkal,že měl hadry od Philipp Plein ,tak jsem mu na to řekl: “Vsadím se,že kdybys mu řekl,ať ti je dá,že bys je dostal” tak sympaticky působil. A když nám při odjezdu předvedl zvuk motoru a odpich,tak ta jeho kráska ho jakoby naštvaně plácala, ať nechá těch blbostí. Byli jak ti dva přízraky od Landy, co prosvítili jinak chladný a vlhký listopadový večer.
   Jo ještě k té Kostarice. Jasně vše mimo to,že nemám vůbec chuť sedět dobrovolně v letadle nad oceánem, jinak nemá chybu.

   • Jovata says:

    Jasně, Sherif hraje určitě ligu MD, jinak by se jako nečlen UEFA nikam nepodíval.
    Jsem zvědavý, jestli narazíš v blízké době na nějaké odlišnosti pro CAT. SPZ E budou mít pořád, ale mám na mysli nějaké katalánské samolepky, přelepy apod.

   • materazzi says:

    Kupodivu první a poslední Katalánsko je ze srpna 2014! Pak asi ve zbytku E jim začali dávat drakonické pokuty. Jinak stejně jako lidem na Krymu,Doněcku,Transnistriji apod. přeju jim v Katálánsku,aby si svobodně mohli vybrat jak chtějí žít. Oni sami, ne jak si přejí nějací panáci z …
    obr.viz Hlavní str.

   • Jovata says:

    Ano, takové CAT jsem předpokládal, díky!
    Musím nastudovat zeměpisnou mapu, u vyobrazení CAT jsou nějaké větší ostrovy.

   • materazzi says:

    Tak tam máš novou hádanku.
    Když se to blížilo, hrklo ve mně jak ve starejch pendlovkách.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *